Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 3 23 Oct 21 Leschenault
7/197 M Fink 60 N Le Roux 54 JD Woods 25  J Topliss 2/36
def Colts
7/193(cc) R Miguel 54* B Bennell 31 BC Hughes 31  S Gondal 3/28 B D'Agostino 2/37
Leschenault 3 (Turf) 
2nd Grade 3 23 Oct 21 Colts
5/121 J Miguel 62*  L Allan 3/27
def Leschenault
120 M Gerdei 29  A McLaren 2/10 J Buswell 2/24 L McPherson 2/30 R Binnie 2/31
Recreation Ground 
3rd Grade 3 23 Oct 21 Colts
6/188(cc) B Greenmount 79 F Baskerville 37*  M Cumming 2/30 BF Fisher 2/31
def by Leschenault
2/190 P Docherty 90* S Hinchcliffe 56  
Hay Park 3 
4th Grade 3 23 Oct 21 Leschenault
6/177(cc) S Jamieson 64* J Lubcke 44 R Boyce-Johnstone 27 A Orchison 26  LJ Finlay 2/35
def by Colts
5/237(cc) M Baxter 107* G Papas 59  G Harris 3/53
Leschenault 4 (Synthetic - East) 
Women's 2 24 Oct 21 Colts
3/41  R Mepham 2/10
def Eaton
40  A Cox 3/1 S Waugh 2/3
Recreation Ground 
5th Grade 3 23 Oct 21 Hay Park
8/169(cc) R Charles 49 P Ghasseb 42  D McLaren 3/22 E Norrish 2/17 J Magennis 2/22
def Colts
10/136 F Dau 47*  E Trewren 4/26 R Charles 2/5
Hay Park 2 (Turf West) 
Year 12 2 23 Oct 21 Grammar
158 JT Lincoln 54* J Van Nierop 29  BC Hughes 5/27 A Goodwin 3/19 A McLaren 2/33
def by Colts Black
3/197(dec) CP Ryan 60* BC Hughes 50* M Baxter 50*  
Grammar (Oval 1 - Turf) 
Year 12 2 23 Oct 21 Colts Gold
7/161(cc) N Wilson 52* J Michell 46  D Petersen 2/14 H King 2/25
def Eaton
7/108(cc) R Stenhouse 39  C Smith 2/13
Recreation Ground 
Year 8 2 23 Oct 21 Eaton/Burekup
101  J Magennis 2/7 N Piavanini 2/8
def by Colts
5/144(cc) T Sletten 32* N Piavanini 26*  R O'Rourke 2/7 J Lever 2/24
Burekup 
Year 7 2 23 Oct 21 Colts Gold
7/113(cc)  
def Leschenault Magpies
3/74(cc)  
Hay Park 4 
Year 7 2 23 Oct 21 Harvey-Benger
2/98(cc)  
def Colts Black
54 F Fazey 33*  B Oxford 2/2 J Crognale 2/4 T Brass 2/5
Harvey Primary School 
Year 6 2 23 Oct 21 Burekup Gold
v Colts Black
Dardanup (Wells Park) 
Year 6 2 23 Oct 21 Colts Gold
v Harvey-Benger
Hay Park 5